ALBA IULIA
Calea Motilor, nr. 17A
B-dul Revoluției 1989, nr. 23A
Tel.(+40) 258 833 408
SEBES
Str. Lucian Blaga, nr. 29
Tel.(+40) 358 401 625
AIUD
Str. Bethlen Gabor, nr. 2
Tel.(+40) 358 401 744

Echipa de specialisti

Personalul Clinicii Terra Aster din Alba Iulia reprezinta un factor decisiv pentru buna desfasurare a activitatii social-medicale din municipiu si nu numai. Profesionalismul si daruirea sunt calitati care caracterizeaza atat personalul medical cat si cel administrativ. Timp de 20 ani am am dezvoltat servicii medicale pentru sanatatea concetatenilor nostrii!

Medici

Alergologie

DR. RUSU CAMELIAMedic Specialist Alergologie, Imunologie
LUNI (08:00 - 16:00)
MARTI (12:00 - 20:00)
MIERCURI (08:00 - 13:00)
JOI (12:00 - 20:00)
VINERI (08:00 - 14:00)

Cardiologie

DR. RADULESCU MARIA LILIANAMedic Primar Cardiologie
VINERI (16:00- 20:00)
SAMBATA (09:00-15:00)

Chirurgie

DR. BUMBU CONSTANTINMedic Primar Chirurgie
VINERI (17:00-18:00)
DR. NEMETI MIHAIMedic Primar Chirurgie
LUNI (16:00-18:00)

Dermatologie

DR. CADAR ANDREEA ROXANAMedic Specialist Dermatologie
SAMBATA (9:00-15:00)
DR. DECEAN HANAMedic Primar Dermatologie
SAMBATA (09:00-15:00)

DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE

DR. AVRAM IOANA CRISTINAMedic Specialist Diabet Zaharat, Nutritie si Boli Metabolice
LUNI, MIERCURI, VINERI (12:00-19:00)
MARTI, JOI (8:00-15:00)

Ecografie

DR. CRAINIC DAN SILVIUMedic Specialist Primar Ecografie Radiologie
LUNI, JOI (16:00-20:00)
DR. SAVUT ADRIANMedic Primar Ecografie Radiologie
MIERCURI (16:30-18:00)
DR. DAMIAN CLAUDIUMedic Primar Ecografie Radiologie
VINERI (16:00-20:00)
DR. VASILE TUDORMedic Primar Ecografie Radiologie
SAMBATA (10:00-15:00)
DR. IANCU MARIA CARMENMedic Primar Ecografie Neurologie
- Doppler carotidian
DR. SIRBU OANAMedic Ecografie SPECIALIST MEDICINA INTERNA
- Ecografie abdominala
DR. SEISANU ROXANA MARIAMedic Ecografie SPECIALIST OBSTRETICA-GINECOLOGIE
- Ecografie pelvis
- Ecografie gestationala
DR. RADULESCU MARIAMedic Ecografie PRIMAR CARDIOLOGIE
- Eco-Doppler cord
DR. CAIA NICOLETAMedic Ecografie SPECIALIST CARDIOLOGIE
LUNI, MIERCURI (14:00 - 17:00)
MARTI, JOI, VINERI (10:00 - 13:00)
DR. NICOLAIE CLAUDIAMedic Ecografie PRIMAR OBSTRETICA-GINECOLOGIE
- Ecografie pelvis
- Ecografie gestationala
DR. VOIA CRISTIANMedic Ecografie PRIMAR ENDOCRINOLOGIE
- Ecografie tiroidiana
MIERCURI (08:00-11:00)
DR. FISCUTEAN OANAMedic Ecografie Specialist ENDOCRINOLOGIE
- Ecografie tiroidiana
MIERCURI (14:30-20:00)

ENDOCRINOLOGIE

DR. DAVID IOANAMedic Primar Endocrinologie
SAMBATA (10:00 - 15:00)
DR. VOIA CRISTIANMedic Specialist Primar Endocrinologie
MIERCURI (08:00-11:00)
DR. FISCUTEAN OANAMedic Specialist Endocrinologie
MIERCURI (14:30-20:00)

GASTROENTEROLOGIE

MEDICINA GENERALA

DR. OARGA NICOLAEMedic Medicina Generala
LUNI-VINERI (09:00-17:00)
DR. CINAZAN ALINMedic Medicina Generala
LUNI-VINERI (09:00-17:00)

MEDICINA INTERNA

DR. SIRBU OANAMedic Specialist Medicina Interna
LUNI - VINERI (08:00-15:00)

MEDICINA MUNCII

DR. SAVUT SILVIAMedic Specialist Medicina Muncii
LUNI (17:00-18:00)
MIERCURI (15:00-17:00)

NEUROLOGIE

DR. IANCU MARIA CARMENMedic Primar Neurologie
MIERCURI (15:00-17:00)

NUTRITIE SI DIETETICA

DR. KLAUS GEISSLERMedic Specialist Nutritie si Boli Metabolice
DR. SABACIAG ANA MARIAMedic Specialist Nutritie si Boli Metabolice

OBSTETRICA-GINECOLOGIE

DR. NICOLAIE MARIANA CLAUDIAMedic Primar Obstetrica-Gineocologie
MARTI (18:00-20:00)
VINERI (16:00-18:00)
DR. SEISANU ROXANA MARIAMedic Specialist Obstetrica-Ginecologie
JOI (16:00-20:00)

OFTALMOLOGIE

DR. POP ANA MARIAMedic Primar Oftalmologie
DR. CIOANCA CAMELIAMedic Specialist Oftalmologie
DR. VIDOLMAN ANA MARIAMedic Specialist Oftalmologie

ONCOLOGIE

DR. CURCA RAZVANMedic Primar Oncologie
JOI (17:00-20:00)

ORL

DR. LUPUTIU RAMONAMedic Specialist ORL
MIERCURI, VINERI (14:00-15:30)

ORTOPEDIE

DR. TELEVKA-VIKTORMedic Specialist Ortopedie
MIERCURI (17:00-19:00)

PEDIATRIE

DR. AVRAM DANA MIHAELAMedic Specialist Pediatrie
VINERI (17:00-20:00)
DR. SICOE TEREZIAMedic Specialist Pediatrie
LUNI (17:00-20:00)

PNEUMOLOGIE

DR. CHIRILA RAVARA CECILIAMedic Primar Pneumologie
LUNI (12:00-18:00)
MARTI (11:00 - 19:00)
MIERCURI (08:00-16:00)
JOI (11:00 - 19:00)
VINERI (08:00-13:00)

PSIHIATRIE

DR. MEDREA FLORINMedic Primar Psihiatrie
VINERI (16:00 - 20:00)

PSIHOLOGIE, PSIHOTERAPIE SI CONSILIERE PSIHOLOGICA

BARBU ANDREEA MARIAPsiholog Specialist
VINERI (16:00-20:00)
STEFAN ADINA MARIA Psiholog Specialist
LUNI - VINERI (08:00-16:00)

RADIOLOGIE-IMAGISTICA

DR. CRAINIC DAN SILVIUMedic Primar Radiologie-Imagistica
LUNI - JOI (16:00-20:00)
DR. DAMIAN CLAUDIUMedic Primar Radiologie-Imagistica
VINERI (16:30-20:00)
DR. SAVUT ADRIANMedic Specialist Primar Radiologie-Imagistica
MIERCURI (16:30-18:00)
DR. VASILE TUDORMedic Specialist Primar Radiologie-Imagistica
SAMBATA (10:00-15:00)
DR. CAIA NICOLETAMedic Primar Radiologie-Imagistica
LUNI, MIERCURI (14:00-17:00)
MARTI, JOI, VINERI (10:00-13:00)

REUMATOLOGIE

DR. SARACUT MARAMedic Specialist Reumatologie
MIERCURI (10:00-18:00)

UROLOGIE

DR. HODOR TUDORMedic Specialist Urologie
SAMBATA (09:00-13:00)

butonsuna pus in index.php din tema